Mokytojai Vaida ir Eimantas

Mokytojai Vaida ir Eimantas

Vaida Vaitkunskaitė

Kizomba į Vaidos gyvenimą atėjo 2012 m. ir įtraukė ją taip stipriai, kad nepaleidžia iki šiol. Vaida Vaitkunskaitė tapo vienintele sertifikuota kizombos mokytoja Lietuvoje. Žinių ji sėmėsi iš kizombos pradininko Europoje meistro Pechu bei jo partnerės Vanessos, taip pat iš vienų populiariausių kizombos mokytojų Europoje Fantastic Four. 2018 m. vasarį Vaida net leidosi į kultūros pažinimo ir kizombos bei sembos kursus Angoloje, kur šoko pačiam Angolos prezidentui.

Kizomba nėra tik šokis, nėra tik žingsneliai ir jų kombinacijos. Kizomba – tai dalis Angolos kultūros, tai žmonių bendravimo forma. Todėl Vaida ir važiuoja į Angolą bei mokosi iš autentiškųjų, pirmųjų kizombos mokytojų, kad šias žinias galėtų paskleisti ir Lietuvai. “Aš myliu kizombą. O kai myli, turi pažinti, ką myli”, – sako Vaida.

Vaida moko kizombos šokio meno ne tik Lietuvoje, tačiau ir užsienyje – jau ne vienerius metus Afrikos kultūros mylėtoja veda pamokas tarptautiniuose kizombos festivaliuose. Tad jeigu Tu iš tikrųjų nori išmokti šokti kizombos, tavo vieta yra čia, Malukoje.

 

 

 

Kizomba Mokytojas Eimantas Dumskis

Eimantas Dumskis

2012 metais, kuomet pasaulis žavėjo kitomis spalvomis, Eimanto kasdienybėje atsirado Salsos ritmas. Iškart sužavėjusi veikla davė motyvacijos bei jėgų išbandyti Bachatą, Reggaeton’ą ir įvairius klasikinius šokių stilius. Dar trindamas mokyklos suolą Eimantas dalyvaudavo rengiamose šokių kompozijose ir kurdavo choreografijas su bendraminčiais bei sėkmingai realizuodavo save konkursuose. Ne svetima buvo ir teatro scena, kuri ugdė ne tik kūną, bet ir sielą. Taip bėgant laikui jaunuolio akiratyje atsirado didžiausia šiandienos jo aistra – Kizomba.

Šokių mokytojas Eimantas pasakoja: „Niekada nebūčiau pagalvojęs, jog šokiai taps tokia didžiulė mano gyvenimo dalis. Tai ne tik hobis, laisvalaikio praleidimas ar aktyvi veikla. Būti šokėju – tai gyvenimo būdas. Atėjo laikas, kai supratau, jog norisi šia sukaupta patirtimi tiek šokių aikštelėje, tiek scenoje, dalintis su kitais ir leisti jiems pajausti tą nepaprastą jausmą, kuris kelia Tave aukštyn, kurį aš jaučiu šokdamas Kizombą.“

Eimantas savo Kizombos žinias gilino pas sertifikuotus mokytojus Lietuvoje bei Europoje, tiek grupiniuose, tiek privačiuose užsiėmimuose. Dalyvavo festivaliuose ir šokių projektuose su kviestiniais mokytojais iš užsienio, kas leido Kizombą ne tik išmokti, bet ir suprasti jos autentiką. Šiuo metu Eimantas pasiruošęs savo aistrą bei žinias perduoti kitiems, kurie nori šokti.